پایگاه خبری مانداگارانا-استان آذربایجان شرقی
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • کـد خبر : 1431
 • تعداد نظرات : ۴ نظر
 • تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد, ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۶
 •   

  چهار گزینه جدید دیگر بر سر راه استانداری آذربایجان شرقی

  مانداگارانا : این روزها یکی از مهمترین موضوعاتی که با آغاز دوره فعالیت دولت یازدهم مطرح شده است ، انتخاب استانداران است . برای طرح گزینه های نهایی استانداری آذربایجان شرقی زمانی اندک باقی مانده است اما با این حال شروع مشورت ها و رایزنی ها، گمانه زنی ها همچنان ادامه دارد . به گزارش […]

  مانداگارانا : این روزها یکی از مهمترین موضوعاتی که با آغاز دوره فعالیت دولت یازدهم مطرح شده است ، انتخاب استانداران است . برای طرح گزینه های نهایی استانداری آذربایجان شرقی زمانی اندک باقی مانده است اما با این حال شروع مشورت ها و رایزنی ها، گمانه زنی ها همچنان ادامه دارد .

  به گزارش اختصاصی پایگاه خبری مانداگارانا ، احمد علیرضا بیگی با توجه به فعالیت نسبتا خوبش در استانداری آذربایجان شرقی می توانست به عنوان یک استثنا از دولت دهم در استان باقی بماند اما با توجه به دفاع تمام قد وی از دولت های نهم و دهم در تمام کارها کمتر کسی شانسی برای تداوم مسئولیت وی در کاخ استانداری قائل است تا جایی که براساس شنیده ها وی چند روز پیش تبریز را به مقصد تهران ترک کرده است .

  براساس این گزارش ، استان آذربایجان‌شرقی که در شمالغرب ایران قرار دارد بی شک یکی از حساس‌ترین و مهمترین استان‌های کشور به شمار می آید که مورد توجه خیلی از سیاستمداران است .

  شنیده‌ها حاکی است که چندین کمیته‌ در رابطه با تعیین استاندار جدید استان آذربایجان شرقی تشکیل شده است و هم اکنون نیز این کمیته ها رایزنی در رابطه با گزینه های جدید برای تصدی پست استاندار آذربایجان شرقی را در دستور کار خود قرار داده اند .

  اما فارغ از گزینه های احتمالی که توسط رسانه ها مطرح شده از جمله : سید مهدی پور حسینی ( رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی ) ، کریم شافعی ( نماینده سابق مردم مرند و جلفا ) ، صادق نجفی (مدیر عامل منطقه آزاد تجاری ارس ) ، سید حسین هاشمی ( نماینده پنج دوره مجلس (چهارم تا هشتم!) از حوزه انتخابیه میانه) ، اسماعیل جبارزاده (نماینده چهار دوره مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی)

  گزینه های جدید دیگری نیز طی چند روز پیش به گوش می رسد و گمانه زنی ها برای حضور افراد جدید در مهمترین پست استان آذربایجان شرقی وجود دارد و شاید استاندار آذربایجان شرقی یکی از گزینه های زیر باشد .

  ۱٫ محسن مهرعلیزاده : معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی در دولت محمد خاتمی بود. وی در انتخابات دور نهم ریاست جمهوری شرکت کرد و در این انتخابات نفر آخر شد ، مهر علیزاده متولد شهر مراغه و دکترای مهندسی اقتصاد است .

  ۲٫ علی نیکزاد : اولین وزیر راه و شهرسازی ایران است. نیکزاد پیش از بدست آوردن رای اعتماد برای پست وزارت راه و شهرسازی، وزیر مسکن و سرپرست وزارت راه در دولت دوم محمود احمدی نژاد بود و همچنین پست استاندار اردبیل را نیز در کارنامه خود دارد ، نیکزاد متولد اردبیل می باشد .

  ۳٫ علی عبدالعلی‌زاده : وی در سوابق خود، دو دوره نمایندگی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ۵سال استاندار استان آذربایجان شرقی در دولت هاشمی رفسنجانی و همچنین وزارت مسکن دولت خاتمی را در کارنامه دارد.

  ۱٫ جمشید انصاری : انصاری متولد شهر زنجان و نماینده مردم زنجان و طارم در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی بود ، وی در کارنامه مدیریتی خود : استاندار آذربایجان غربی ، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، مدیر کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی را دارد.

  استاندار به عنوان نماینده عالی دولت در استان به عنوان بالاترین مقام اجرایی در حیطه استان شناخته می شود. با این اوضاع که هر روز نفرات جدیدی به لیست گزینه های احتمالی تصدی پست استانداری آذربایجان شرقی اضافه می شود و البته نمی توان لیست گزینه ها را محدود به این افراد کرد. باید منتظر ماند و دید که تصمیم نهایی دولت تدبیر و امید در مورد استانداری آذربایجان شرقی چیست و چه کسی در نهایت سکان استانداری آذربایجان شرقی را عهده دار خواهد شد.

  گزارش : مهدی درخشانی

  انتشار یافته: ۴
  1. بهترین گزینه فقط ید مهدی حسینی هست.

  2. بهترین گزینه فقط سید مهدی حسینی هست.ادم مدیر و مدبر و باسوادی است.اخلاصش هم حرف نداره.

  3. بهترین شخص جناب آقای دکتر اکبرنژاد هست

  4. بهترین گزینه برای استان ما قطعا و قطعا دکتر مهرعلیزاده میباشد. سوابق ایشان به وضوح تصدیق کننده ادعای فوق است…